U poseti čukaričkim izviđačima u kampu na Drini

I ove godine Savez izviđača opštine Čukarica sa svojim organizacionim jedinicama: Odredom izviđača „Mihajlovac“ i Odredom izviđača „Breza“ organizovao je sada već tradicionalni izviđački tabor pod nazivom „Oseti avanturu 2016“, koji je smešten na obali Drine u Crnoj bari.Na kampu kod Bogatića u terminu od 8-og do 15-tog avgusta će učestvovati preko tridesetoro dece, a domaćinima kampa pridružiće se i izviđači iz Zvečana i
Velike Hoče sa Kosova i Metohije, Ivanjice, kao i dva učesnika iz Saveza izviđača Slovenije. Ovo taborovanje se održava od 1996. godine, a u proteklih 56 godina neprekidnog rada Savez izviđača opštine Čukarica organizovao je preko 70 uspešnih kampova širom Srbije.Svaki izviđački odred ima svoj šator, obeležja i opremu, a zajedno učestvuju u svim aktivnostima, kojima rukovodi starešina kampa Slaviša Bojović. Svakodnevne aktivnosti izviđača ispunjene su brojnim zadacima, od ranog ustajanja do zbora za podizanje zastave, pospremanje šatora, pravljenje čvorova, paljenje logorske vatre, kao i obukama za orijentaciju u prirodi, topografiju i prenošenje poruka na daljinu.Kamp na obali Drine posetili su član Veća Zoran Adamović, pomoćnik predsednika za omladinu i sport Predrag Jeremić i koordinator Kancelarije za mlade Ana Duduković.„Vrlo rado smo se odazvali pozivu izviđača sa Čukarice, kako bismo videli u kakvim uslovima se odvijaju njihove aktivnosti, kao i saslušali predloge i ideje za unapređenje ovog kampa. Ovo je sjajan način da se deca odvoje od ulice i računara, vrate prirodi i podsete na prave vrednosti, u kojima su drugarstvo i čestitost na prvom mestu. Trudićemo se da kao lokalna samouprava podržimo rad izviđača, da ovaj kamp traje što duže i nadamo se da će se narednih godina povećati broj učesnika", rekao je Zoran Adamović.Ovaj tabor predstavlja najuzbudljiviju, ali i najkompleksniju izviđačku aktivnost, u kojem do izražaja dolaze sve karakteristike izviđačkog života i izviđačkih principa, sa ciljem da se deci ponudi mogućnost da tokom letnjeg raspusta uz druženje, igru i zabavu stiču nova znanja i veštine.