Modni salon kožnih proizvoda “Kodžić”

ČLAN NOVOBEOGRADSKOG KLUBApopust: 10%

Modni salon kožnih proizvoda “Kodžić”

Počeci poslovanja KODŽIC d.o.o sežu u daleku 1960. godinu kada je u Vrčinu gospodin Radomir Kodžić inače otac vlasnika sadašnjeg preduzeća KODŽIĆ & CO d.o.o otvorio malu zanatsku radionicu za proizvodnju kožne konfekcije i HTZ opreme.

Početkom 1980. angazovanjem cele porodice Kodzic, a posebno majke i sina, zanatska radionica prelazi u malo preduzeće i zauzima znacajno mesto na tržištu. Svoje proizvodne kapacitete proširilo je i na proizvodnju u Čačku, i u jednom momentu (sredinom 90’ih) zapošljava oko 150 radnika.

Međutim, loša situacija u državi zbog bombardovanja 1999 godine, navela je proizvođača da smanji svoje kapacitete. Situacija je bivala sve lošija, ali se preduzeće polako izdiglo iz pepela 2007. godine kada je mlađi Kodžić osnovao svoje preduzeće i krenuo da krči put ka uspehu koji mu je otac zacrtao.

Danas, preduzeće KODŽIĆ& Co d.o.o raspolaže sa proizvodnim pogonom u Vrčinu i koristi i druge pogone po potrebi. Veoma značajno priznanje za kvalitet i konkurentnost predstavljaju pobede na tenderima za kožne modne i poslovne jakne i torbe koje raspisuju ministarstva, inspekcije i druga javna preduzeća. Te isporuke čine oko 30% godišnje proizvodnje.

Zahvaljujući kvalitetu i konkurentnim cenama proizvodi naše firme imaju sve više kupaca.

Za budućnost je bitno neprekidno poboljšanje dizajna i kvaliteta, otvaranje novih prodajnih mesta u većim gradovima kao i izvoz u Evropu. Izvozom bi se obezbedila potrebna sredstva za sve veći uvoz kvalitetne kože i drugih repromaterijala. Takođe, modernizacija mašinskog parka bi pomogla u povećanju produktivnosti rada.